آتش سوزی مغازه موبایل فروشی در خیابان معلم در مورخ 99/11/07

رئیس سازمان آتش‌نشانی بیرجند از آتش سوزی مغازه موبایل فروشی در خیابان معلم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی بیرجند:ساعت ۲:۴۵ بامدادامروز ۷ بهمن ،یک باب مغازه موبایل فروشی در خیابان معلم دچار آتش‌سوزی شد که دو اکیپ از ایستگاه‌های شهید ترابی(غفاری) و سجاد شهر برای خاموش کردن آتش به محل حادثه اعزام شدند.
آقای علی حسینی رییس محترم سازمان گفت : بر اساس مشاهدات و بررسی های اولیه احتمالا اتصالی برق علت وقوع حریق بوده است که بررسی های لازم برای علت یابی دقیق تر حادثه توسط تیم کارشناسی سازمان در حال انجام است.

به گفته آقای محمدیان معاون عملیات سازمان آتش نشانی، آتش نشانان حریق را ظرف مدت ۸  دقیقه اطفا کردند، اما به دلیل حرارت و دود زیاد، عملیات لکه گیری آتش حدود یک ساعت ادامه داشت.
وی افزود خوشبختانه در این حادثه خسارت جانی نداشتیم اما با توجه به سوختن وسایل و تجهیزات درون مغازه و دود گرفتگی فضای واحد شواهد حاکی از خسارت مالی زیاد است.
آقای عنایتی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی سازمان آتش نشانی نیز ضمن تأکید بر لزوم رعایت نکات ایمنی از سوی همشهریان عزیز بیان کرد اقدامات پیشگیرانه از قبیل وجود سیستم اعلام حریق خودکار با قابلیت تماس با سامانه 125 و شماره مالک و همچنین نصب فیوز محافظ جان(RCCB) در جعبه فیوز واحد های تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است. وی توضیح داد که نصب فیوز محافظ جان و اجرای صحیح ارتینگ نقش بسزایی در پیشگیری از برق گرفتگی افراد و نیز وقوع حریق های ناشی از اتصالات برق دارد، همچنین اجرای سامانه اعلام حریق باعث اطلاع بموقع از بروز حادثه، نجات جان شهروندان، جلوگیری از گسترش حریق و کاهش خسارت های مالی می گردد. ایشان بیان کرد سازمان آتش نشانی آمادگی دارد در صورت همکاری اصناف برای کلیه واحدهای تجاری سطح شهر در زمان صدور و تمدید پروانه کسب نسبت به بازدید از واحد و شناسایی ناایمنی های موجود و پس از رفع نواقص جهت صدور شناسنامه ایمنی آن ها و نیز آموزش مهارت های اطفاء حریق به کسبه گرانقدر اقدام نماید.